Nawigacja:  Menu Główne oraz informacje ogólne > Funkcje >

Dni robocze zakładu

Poprzednia stronaPowrótNastępna strona

Dostęp do opcji:

       MENU GŁÓWNE - Funkcje - Dni Robocze Zakładu
       IKONA - kalendarz15

 

Jest to kalendarz firmy, w którym zaznaczamy dni robocze w poszczególnych miesiącach, a następnie kopiujemy je do harmonogramów pracowników. W oknie znajduje się kalendarz bieżącego roku. Bieżącym rokiem jest ten wpisany w Parametrach Systemu.

Przechodzenie między danymi różnych roczników odbywa się w opcji Zmiana firmy lub roku obrachunkowego strzalka.

Zaznaczanie dni roboczych odbywa się w prosty sposób. Klikamy dowolny dzień w wybranym miesiącu, a następnie ikonę kartki Robocze. Program poprosi o potwierdzenie chęci wypełnienia bieżącego miesiąca dniami roboczymi. Po akceptacji zaznaczone zostaną wszystkie dni od poniedziałku do piątku w danym miesiącu, jako dni robocze.

 

KPdniRobocze

 

Dni robocze są zaznaczane czarną pogrubiana czcionką oraz podkreśleniem. Kolorem czerwonym oznaczono soboty oraz niedziele. Aby przemianować wolna sobotę na roboczą należy ustawić kursor na wybranym dniu a następnie podwójnie kliknąć myszką. W ten sam sposób odznaczamy dni, czyli dzień roboczy zamieniamy w wolny (na przykład 25 i 26 grudzień).

 

Po wypełnieniu kalendarza zakładowego dniami roboczymi oraz "odznaczeniu" Świąt, przesyłamy informacje na ten temat do harmonogramów pracowników. Klikamy ikonę facetZnaczek, która otworzy okno do wyboru osób.

Po każdej korekcie należy zapisać wprowadzone zmiany DyskietkaNieb.

 

Podczas operacji aktualizowania danych, program może wypełnić również pole "Ilość dni Roboczych" w poszczególnych miesiącach w opcji Parametry Systemu. Słowo "może" nie oznacza wcale, że wykonywane jest to bez kontroli. Aktualizacja parametrów systemowych uzależniona jest od ustawienia sposobu aktualizacji. W przedstawionym wyżej przykładzie wybrano:

 

Aktualizuj tylko bieżący miesiąc.

Mamy jednak jeszcze dwie możliwości do wyboru (lista po kliknięciu AltF4):

Aktualizuj wszystkie miesiące

Nie aktualizuj dni w parametrach systemu.

 

BANERpamietaj

Dzięki tej opcji, nie musimy podawać tych samych dni, oddzielnie dla każdego pracownika.