Nawigacja:  Menu Główne oraz informacje ogólne >

Listy

Poprzednia stronaPowrótNastępna strona

Płacowa część programu.

 

KPlisty

 

Wykonanie list płac jest w tym programie, o ile nie główną, to z pewnością jedną z najważniejszych czynności. Prawidłowe wykonanie tego zadania, często jest zasługą wielu osób, przygotowujących dane wyjściowe niezbędne do wyliczeń.

Najważniejszym czynnikiem efektywnej pracy jest posiadanie sprecyzowanych składników oraz poprawnych formuł w nich zawartych. Odpowiednia konstrukcja szablonu jest dopełnieniem tej operacji.

 

Nie należy obawiać się, ani tym bardziej zrażać, problemami powstałymi przy tworzeniu pierwszych list. Dopóki lista nie zostanie zapisana wszystko można poprawić i sprawdzić. Jeżeli nawet zostanie zaksięgowana a znajdziemy błąd to możemy ją skasować i policzyć od nowa. Program jest elastyczny i dlatego już po krótkim okresie "treningu', nasi klienci wykonują wszelkie zadania związane z naliczanie wypłat ze spokojem, którego zwykle brak przy wyliczeniach tego typu, przeprowadzanych ręcznie lub za pomocą uboższych narzędzi.

Niebagatelne znaczenie ma kolejność wykonywanych w programie czynności. Pamiętajmy, aby rozpoczynać wyliczanie list dopiero po zakończeniu wprowadzania wszystkich danych, potrzebnych do naliczenia płacy pracownikom, objętych przewidywaną listą płac. Wszystkie informacje podane po wyliczeniu listy, nie będą uwzględnione. Jeśli jednak jakieś dane dostaliśmy zbyt późno i musimy dokonać odpowiednich korekt, wtedy lepiej skasować listę i liczyć ją od nowa, niż poprawiać wszystko na własną rękę i w pośpiechu.

W Listach znajdziemy:

Składniki Tymczasowe

Dane akordowe

Listy Płac - robocze

 

Listy Płac  zaksięgowane

Baza Danych Obroty

Raporty z list zaksięgowanych

Zbiorówki roczne

Rozdzielnik Kosztów

Zestawienie dla jednego składnika

Zestawienie dla wybranych składników

 

Dekrety do FK

Przelewy Bankowe

Raporty - Sprawozdania - Deklaracje

 


BANERzobacz

Wybór pracowników