Nawigacja:  »Pierwszy temat«

Menu Główne oraz informacje ogólne

Poprzednia stronaPowrótNastępna strona

Menu główne składa się z kilku opcji. Każda z nich posiada swoje własne menu, wyświetlane po wybraniu odpowiedniej opcji głównej. Jednorazowo na ekranie przedstawiona jest tylko jedna lista. Zamieszczone poniżej zdjęcie ekranu zawiera kilka wybranych. W instrukcji wszystkie opcje opisano w kolejności ich występowania w programie.

 

KPwygladProgramu

 

 

 

W kilku opcjach programu kadrowo-płacowego możemy spotkać ikonę lub pole Kod pracownika:

facetZnaczek lub F3

Dodaj Pracowników

Korzystamy z tej opcji, do wygenerowania listy pracowników, która poddana będzie dalszym działaniom (na przykład: opcje - wprowadzanie danych akordowych lub tworzenie listy płac).

KpwyborPracownikow

Mamy do wyboru kilka różnych zakresów. Jednorazowo możemy skorzystać z wszystkich, kilku lub tylko z jednego. W polach poszczególnych zakresów znajduje się AltF4. Po kliknięciu wyświetlona zostanie odpowiednia lista możliwości.

BANERprzyklad

KpwyborPracownikow1

Na podstawie wybranych parametrów możemy utworzyć filtr i zapisać go aby kolejne ułatwić sobie wybieranie pracowników w kolejnych wywołaniach opcji. Aby to zrobić klikamy budujFiltr. W dolnej partii okna wyświetlona zostanie formuła filtra filtrZbudowanyPN.

 

Jeśli stwierdzimy, że proponowane zakresy nie są wystarczające, skorzystajmy z bardziej rozbudowanego filtra Definiuj.

Po wygenerowaniu listy pracowników, klikamy przycisk , aby przenieść ją do opcji wyjściowej.

Lista pracowników może być przedstawiona w kolejności alfabetycznej lub według kodów, w zależności od ustawienia znajdującego się w górnej partii okna. Zaraz za nim znajdziemy pole podziału pracowników na czynnych lub wszystkich.